Za Manufolktúrou stojí rodina, vášeň a podpora. Výrobu s predajňou v Lučenci otvorili v roku 2015.  V rámci internetového obchodu doručú produkty na Slovensko a do Čiech. Viac ako dva roky sú veľkoobchodným partnerom predajní so zdravou výživou a domácou produkciou. Ich cieľom je priniesť nový nákupný zážitok a produkty, ktoré majú hlbší zmysel.

Táto Manulofaktúra vytvorila osobitú a úspešnú značku Vrecko na chlieb, ktorá prezentuje zdravé obaly na potraviny z ľanu.

„Náš cieľ bol, aby ľudia nebrali plastové vrecúška z obchodov, ale aby kupovali veci rovno do textilných tašiek či vrecúšok. Rovnako chlieb, ktorý každý deň jeme, uskladňovali v nejakom zdravom obale,“ Ľan je vhodnejšou alternatívou najmä preto, že má prirodzene antibakteriálnu a samočistiacu schopnosť. Všetkým informáciám predchádzalo mnoho štúdií, rozhovorov s domácimi a lokálnymi pekármi v regióne. Ak si radi pečiete domáci chlieb, či si kupujete kvalitné chleby u miestneho pekára je ľanové vrecko tou najlepšou klímou pre jeho uskladnenie. Z našej osobnej skúsenosti vieme, že napríklad kváskový chlieb vydrží vo vrecku 5 dní ak sa dovtedy nezje :-).

Okrem značky Vrecko na chlieb majú v ponuke aj nákupné vrecká, do ktorých môžeme slobodne nakupovať v akomkoľvek obchode. Vyrobené sú zo 100 % riedko tkaného ľanu, čo má v sebe hneď mnoho benefitov. Sú priehľadné, z prírodného materiálu , ktorý je pre naše regionálne územie v rámci EU charakteristické. Potraviny sú v ideálnom prostredí vo vrecku, ktoré je rezistentné voči plesniam a rozložiteľné v prírode. Záležalo im na materiálovom zložení vrecka a práve do tejto sféry vložili najviac energie. Našli možnosť ako si dať utkať vlastné ľanové plátno a priniesli na trh opäť produkt, ktorý je vyrábaný na Slovensku v rodinnej manufaktúre.

Manulofaktúra je jedným z nositeľov značky Regionálny produkt Novohrad, kde cieľom tejto značky je propagácia regiónu, podpora miestnych výrobcov a poskytovateľov služieb, podpora uchovávania hodnôt a tradícií regiónu a podpora využívania miestnych zdrojov.

Položiek: 2

Nastaviť zostupne

Položiek: 2

Nastaviť zostupne