Zavolajte nám: +421 908 405 066

0

0,00 €

Nemáte žiadne položky vo vašom nákupnom košíku.

O nás

Príbeh prebudenia

Po návrate z USA, kde som dostala asi najväčšiu facku ohľadom odpadov a životného prostredia, som sa rozhodla niečo zmeniť. Začala som pracovať sama na sebe a byť príkladom ostatným ľuďom a ukázať im, že sa veci dajú robiť aj inak. Natrafila som na filozofiu zerowaste a pochopila som, že udržateľný životný štýl je naša budúcnosť, ak ešte nejakú chceme mať...

Rozhodla som sa založiť si instagramový účet, kde si budem svoje nápady, poznatky alebo názory ukladať a môžem sa k ním kedykoľvek vrátiť. Hneď nato mi napadlo, prečo by som si mala nechávať svoje “múdrosti” len pre seba, keď môžu pomôcť aj niekomu inému a môj dopad na celú situáciu môže byť väčší. 

Popri správe instagramového účtu, píšem blog, organizujem swapy oblečenia a momentálne som začala ponúkať zerowaste coaching pre jednotlivcov, rodiny, či firmy...

Okrem toho som sa rozhodla pre ďalší krok. Popri štúdiu na právnickej fakulte som sa v rámci značky zerowastesk, ktorú budujem, rozhodla s mojou super tetou vytvoriť eshop, ktorý bude spĺňať všetky atribúty, ktorým verím, stojím si za nimi a chcem ich podporiť. Preto sme dali hlavy dokopy a začali sme budovať miesto, kde nájdete ekovychytávky a produkty, ktorými viete nahradiť či už tie jednorazové, plastové alebo ťažko rozložiteľné.  Samozrejme, aj týchto ekologických produktov už je na trhu dosť, tak sme sa im pozreli bližšie na zúbky. Zistili sme, že niektoré sú k nám dovážané z ďaleka, tiež nevieme v akých podmienkach boli vyrobené. Preto sme sa náš eshop rozhodli postaviť na produktoch vyrobených hlavne u nás na Slovensku, v Čechách alebo vo veľmi blízkych krajinách. Veď aká je to ekológia, ak na dopravu 1 bambusovej zubnej kefky z Číny vytvoríme viac emisií a narobíme viac škody ako pri kúpe obyčajnej zubnej kefky? A nejde len o dopravu, či ekológiu, ale aj o to, koho kúpou takého produktu podporíme. My chceme podporovať náš trh, naše dôchodkyne, naše mamičky na materskej, naše chránené dielne a preto produkty nakupujeme práve od nich. 90% produktov v našom eshope pochádza zo Slovenska a Čiech. O to je pocit z predaja krajší, lebo nie len šetríme planétu, ale aj podporujeme lokálnych ľudí, ktorí si to zaslúžia, snažia sa, sú našinci, potrebujú to. A to je hlavná myšlienka nášho eshopu.

Držím sa tiež myšlienky, že nepotrebujeme istú skupinu ľudí, ktorí budú žiť dokonalým, ohľaduplným životným štýlom, ale potrebujeme to, aby sme všetci robili zerowaste nedokonale. Podľa mňa, nejde o dosiahnutie dokonalosti, ale o to, aby boli pre nás všetky kroky prirodzené a udržateľné v rámci nášho životného štýlu a istého komfortu, ktorý každý z nás má. Týmto štýlom sa z nás stane príklad, ktorý pohne davom viac ako napríklad len náš názor na vec. 

Takže vás vítame u nás a prajeme príjemné nakupovanie s dobrým pocitom pomoci planéte, seba a ostatným okolo nás. Aj malý krok sa počíta a ide o pokrok, nie o dokonalosť.

Ďakujem.

Miriam

Miriam